لزوم برگزاری

امروزه کشور با بسیاری از نیروهای جوان مواجه است که در سطح عالی از دانشگاه‌های برتر فارغ‌التحصیل شده‌اند. یکی از دغدغه‌های اصلی این افراد، یافتن شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی است که در اکثر موارد با شکست مواجه می‌شوند. از طرفی یکی از بزرگترین مشکلات صنایع و سازمان‌ها، جذب نیروی انسانی مستعد و توانمند است، چرا که مسیر ارتباطی مناسبی بین افراد جویای کار و کارفرمایان وجود ندارد و کارفرمایان به روش‌های متداول قدیمی به تأمین نیروی انسانی خود می‌پردازند. یکی از روش‌های معمول در کشورهای دنیا برای این منظور، برگزاری نمایشگاه‌های کار در دانشگاه‌ها برای ارتباط مستقیم کارفرمایان و کارجویان است.

جشنواره کار ایران

جشنواره کار ایران با هدف حضور صنایع و سازمان‌های مختلف در محیط دانشگاهی و کمک به شکل‌گیری ارتباط بین سازمان‌ها و دانشگاهیان برای اولین بار در آبان‌ماه سال 97 در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد. در اولین دوره این جشنواره بیش از 70 سازمان شامل شرکت‌های صنعتی، دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و شتابدهنده‌ها حضور داشتند و بیش از 750 جایگاه شغلی در نمایشگاه کار تعریف شد. دومین دوره این جشنواره با هدف نزدیکی آن به استانداردهای جهانی نمایشگاه‌های کار با ارائه نوآوری‌های جدید در اسفند امسال برگزار خواهد شد که با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها تصمیم به برگزاری آنلاین این جشنواره گرفته شد.

اهداف جشنواره

ارائه فرصت‌های کارآموزی و استخدام سازمان‌های حاضر در جشنواره کار و امکان ارسال رزومه

ارائه فرصت‌های کارآموزی

فراهم‌کردن فرصتی برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان جهت تجربه مصاحبه‌های شغلی

فراهم‌کردن فرصت

شکل‌گیری ارتباط مستقیم صنایع با دانشگاهیان برای انجام پروژه‌ها و رفع چالش‌های صنعتی در قالب پژوهش و پایان‌نامه

شکل‌گیری ارتباط مستقیم صنایع با دانشگاهیان

ارائه کارگاه‌های تخصصی ویژه‌ی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان با حضور مدیران سازمان‌ها

ارائه کارگاه‌های تخصصی
مراحل ثبت‌نام و ارسال رزومه برای جشنواره کار

ثبت رزومه در سایت دانشکار

با ورود به سایت دانشکار به عنوان کارجو ثبت‌نام کرده و رزومه خود را بسازید.
ثبت نام

مشاهده فرصت‌های شغلی جشنواره و ارسال رزومه

تمامی فرصت‌های شغلی جشنواره را ملاحظه کرده و برای موارد مرتبط رزومه خود را ارسال کنید.
حمایت مالی از پایان نامه‌های کاربردی

یکی از اهداف دومین جشنواره کار ایران، ایجاد بستری برای هدفمند‌سازی پایان‌نامه‌های دانشگاهی و جذب حمایت‌های مالی برای دانشجویانی است که در حال انجام پایان‌نامه‌های خود هستند. بدین منظور بیش از 100 محور پژوهشی برای ارائه در جشنواره کار ایران با همکاری تیم مپسایتک جمع آوری شده است. این محورهای پژوهشی از تشکل‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران، ستاد توسعه حوزه فناوری‌های فضایی و حمل‌‌ونقل پیشرفته و ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی احصا شده است. دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند با انتخاب این محورها به عنوان موضوع پایان‌نامه خود از حمایت‌های مالی ارائه شده استفاده کنند.

حامیان جشنواره
تماس با ما
تلفن ثابت021-76871802
تلفن همراه09134507599
لوگو ساماندهیلوگو نماد اعتماد-ENAMAD
کپی رایت1398تمامی حقوق و محتویات این سایت متعلق به شرکت میزان بنیاندانشکارمی‌باشد.