نمایشگاه کار

نمایشگاه کار یک رویداد جذاب است که به استخدام دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در بهترین شرکت‌ها کمک می‌کند و از طرف دیگر باعث ارتقاء برند کارفرمایی و شناخت بیشتر کارجویان از شرکت‌ها می‌شود. یکی از مهم‌ترین رویدادهای دانشکار نمایشگاه‌های کار است که آن را تا به حال هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین برگزار کرده است. این روش امروزه در بسیاری از کشورها و دانشگاه‌های برتر دنیا برای جذب بهترین استعدادها استفاده می‌شود.

آمار و ارقام نمایشگاه‌های کار
8
تعداد نمایشگاه‌ها
icon
+700
تعداد کل شرکت‌ها
icon
+3700
تعداد کل فرصت‌های شغلی
icon
+160000
تعداد کل بازدیدکنندگان
icon
+60000
تعداد کل ارسال رزومه‌ها
icon
+900
تعداد کل استخدام‌ها
icon
نمایشگاه‌های برگزار شده توسط دانشکار

نمایشگاه کار دانشگاه علم و صنعت

دی 1401
دانشگاه علم و صنعت

هشتمین نمایشگاه کار دانشکار با حضور بیش از 60 شرکت به صورت حضوری در دانشگاه علم و صنعت برگزار گردید. از این نمایشگاه بیش از 10 هزار کارجو بازدید کردند. بعد از 3 روز برگزاری حضوری، نمایشگاه به مدت یک هفته به صورت آنلاین ادامه پیدا کرد.

نمایشگاه کارآموزی و استخدام

خرداد 1401
آنلاین

هفتمین نمایشگاه کارآموزی و استخدام صدف با حضور بیش از 100 شرکت در 8 سالن اختصاصی به صورت آنلاین برگزار شد. این سالن ها شامل سالن های ستارگان، آینده سازان، کارآموزی، یزد، اصفهان، خراسان، پارک فناوری پردیس و سالن یکتانت (به عنوان اسپانسر) بود. همچنین در این نمایشگاه کار، امکان گفت‌وگوی آنلاین بین کارفرمایان و بازدیدکنندگان نمایشگاه فراهم گردید.

نمایشگاه کار استخدام و کارآموزی

آذر 1400
آنلاین

ششمین نمایشگاه استخدام و کارآموزی صدف با حضور بیش از 100 شرکت در 6 سالن اختصاصی به صورت آنلاین برگزار شد. این سالن ها شامل سالن های ستارگان، آینده سازان، یزد، اصفهان، پارک فناوری پردیس و سالن گروه صنعتی زر( به عنوان اسپانسر) بود. همچنین در این نمایشگاه کار، امکان گفت‌وگوی آنلاین بین کارفرمایان و بازدیدکنندگان نمایشگاه فراهم گردید.

نمایشگاه کارآموزی و استخدام

خرداد 1400
آنلاین

پنجمین نمایشگاه کارآموزی و استخدام دانشکار با حضور بیش از 150 شرکت در 5 سالن اختصاصی به صورت آنلاین برگزار شد. این سالن‌ها شامل سالن ستارگان، آینده‌سازان، کارآموزی، استان یزد و استان اصفهان بود و برای اولین بار امکان گفت‌وگوی آنلاین بین کارفرمایان و بازدیدکنندگان این نمایشگاه فراهم گردید.

نمایشگاه آنلاین کارآموزی و استخدام

خرداد 99
آنلاین

دومین نمایشگاه آنلاین کارآموزی و استخدام با حضور بیش از 300 شرکت دانش‌بنیان، فناور و استارتاپ از تمامی استان‌ها برگزار شد. این نمایشگاه را از نظر تعداد و گستره فرصت‌های شغلی بزرگ‌ترین نمایشگاه کار برگزار شده در کشور بوده است.

جشنواره کار ایران

اسفند 98
دانشگاه علم و صنعت ایران

دومین جشنواره کار ایران در سال 98 در دانشگاه علم و صنعت با حضور بیش از 50 شرکت معتبر برگزار شد. این نمایشگاه از نظر تعداد و تنوع آگهی‌های شغلی فرصت بسیار ویژه‌ای برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فراهم کرد، اما با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها، پس از یک روز برگزاری حضوری، به صورت آنلاین ادامه پیدا کرد.

نمایشگاه آنلاین کارآموزی و استخدام

خرداد 98
آنلاین

اولین نمایشگاه آنلاین کارآموزی و استخدام با حضور بیش از 200 شرکت دانش‌بنیان، فناور و استارتاپ از چهار استان تهران، البرز، یزد و اصفهان به صورت آنلاین برگزار گردید. هدف اصلی این نمایشگاه ارائه یکپارچه فرصت‌های کارآموزی شرکت‌های مختلف و آگهی های استخدام تازه فارغ‌التحصیلان در نظر گرفته شد که طی آن بیش از 1000 فرصت کارآموزی و استخدام از سوی شرکت ها ثبت گردید.

جشنواره کار ایران

آبان 97
دانشگاه علم و صنعت ایران

اولین نمایشگاه کار دانشکار با عنوان اولین جشنواره کار صدف در سال 97 در دانشگاه علم و صنعت و با حمایت پارک فناوری پردیس برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از 70 شرکت و استارتاپ فرصت‌های شغلی خود را به کارجویان ارائه کردند.

تعداد شرکت‌ها
+60
تعداد بازدید کنندگان
+10000
تعداد ارسال رزومه
+10000
برخی از شرکت‌های حاضر در نمایشگاه‌های گذشته
همراه اول
شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل
صنایع تولیدی کروز
دنياي ماموت
همکاران سیستم
شرکت انتقال داده های آسیاتک
گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات شاتل
گلرنگ سیستم

نظرات کارفرمایان

یکی از دغدغه‌های مهم همکاران سیستم جذب نیروهای تازه فارغ التحصیلِ با پتانسیل بالا و با انگیزه برای آغاز همکاری هدفمند است، جذب این افراد در فضای رقابتی امروز، به راحتی امکان‌پذیر نیست و دانشکار با استفاده از ارتباط گسترده خود با دانشگاه‌ها، بخشی از این مشکل را مرتفع کرده است. مزیت اصلی دانشکار برای همکاران سیستم پشتیبانی مناسب و پاسخگویی به موقع، کیفیت مناسب رزومه‌ها متناسب با دو شغل پرتکرار ما برای جذب نیروانسانی است.
همکاران سیستم
فائزه تعییش
فائزه تعییش
رامین اشرفی
مهسا رشیدیان
خانم موسوی
محمد صادق سید خاموشی
فاطمه کرمی

مزایای نمایشگاه‌های کار برای کارفرمایان

  • افزایش بهره وری در فرایند جذب و استخدام؛
  • ارتقا برند کارفرمایی؛
  • انتشار گسترده آگهی‌های شغلی در بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان جویای کار؛
  • جذب استعدادهای باانگیزه، جوان و خلاق با روشی ارزان و به صرفه؛

مزایای نمایشگاه‌های کار برای کارفرمایان
شانس حضور در نمایشگاه آینده دانشکار را از دست ندهید
ثبت‌نام اولیه‌ی کارفرمایان برای حضور در نمایشگاه کار دانشکار
نام شرکت
استان
پست الکترونیکی
شماره تماس
حوزه کاری
icon

سوالات متداول

faq

نمایشگاه کار

نمایشگاه کار چیست؟

نمایشگاه کار فرصتی ویژه برای ملاقات مستقیم افراد جویای کار با کارفرمایان و مدیران شرکت ها است. معمولا این نمایشگاه ها در دانشگاه های برتر برگزار می شود، چرا که هدف اصلی نمایشگاه کار آسان تر و سریع تر شدن فرایند ورود افراد مستعد و با انگیزه به بازار کار و صنعت است. طبیعتا دانشگاه بهترین محل برای یافتن آن‌ها خواهد بود.

نمایشگاه کار آنلاین چیست؟

نوع دیگر نمایشگاه کار که چند سالی هست که در دنیا و ایران مرسوم شده است، برگزاری کامل این رویداد بصورت آنلاین است. این مدل می تواند کمک کند تعداد بیشتری از افراد بتوانند در نمایشگاه شرکت کنند چون که برخلاف نمایشگاه حضوری، نمایشگاه آنلاین می تواند به صورت 24 ساعته و بدون محدودیت ظرفیت فعال باشد. در نمایشگاه کار آنلاین امکان گفتگوی تصویری با کارفرمایان مهم ترین و بهترین قابلیت است. بعلاوه این که دردسرهایی مثل رفت و آمد به محل نمایشگاه، چاپ مدارک لازم مثل رزومه و صرف زمان زیاد برای کسانی که ممکن است در شهر محل برگزاری نباشند را هم ندارد.

چرا نمایشگاه کار فرصت ویژه‌ای برای کارجویان است؟

امکان این که فرد جویای کار بتواند با مدیران و کارشناسان بهترین شرکت ها ملاقات کند بصورت عادی تقریبا صفر است. حالا با وجود نمایشگاه های کار این امکان نه تنها برای یک شرکت بلکه بیش از 100 شرکت فراهم می شود. بنابراین هیچ کارجویی نباید این فرصت را از دست بدهد.

چطور برای نمایشگاه کار آماده شویم؟

اگر کارجو هستید و می‌خواهید بتوانید بیشترین بهره را از آن ببرید، پیشنهاد می‌کنم به نکات زیر دقت کنید.

لیستی از شرکت های حاضر در نمایشگاه پیدا کنید.
معمولا یک یا دو هفته قبل از شروع نمایشگاه کار مشخص می شود که چه شرکت هایی قرار است در آن شرکت کنند. لیست شرکت ها را جمع آوری کنید و براساس علاقه مندی خودتان و موقعیت های شغلی که ثبت کرده اند، آن ها را اولویت بندی کنید. حالا روز نمایشگاه می توانید زمان خود را به خوبی مدیریت کنید.

معرفی آسانسوری خود را آماده کنید.
فرض کنید قرار باشد که با یک فرد بسیار مهم و تاثیرگذار رشته تحصیلی یا حوزه شغلی خودتون در آسانسور یک ساختمان 20 طبقه هم مسیر شوید. شما فقط 30 ثانیه تا یک دقیقه فرصت دارید که خودتون رو معرفی کنید درخواست تون رو مطرح کنید. معرفی آسانسوری یک تمرین خوب برای شما هست تا بتوانید در کمترین زمان خودتان را ارائه کنید. بهتر است در معرفی آسانسوری به موارد زیر اشاره کنید:

  • فامیلی
  • رشته تحصیلی یا عنوان شغلی فعلی
  • شغل ایده آل و مورد انتظار
  • دلیل خوب بودن در شغل مورد نظر

مدارک مهم خود را جمع آوری کنید.
چند نسخه از رزومه شخصی خود، خودکار، دفترچه یادداشت و کارت ویزیت ( در صورتی که دارید) موارد مهمی هستند که حتما باید در نمایشگاه کار به همراه داشته باشید. اگر هم نمایشگاه بصورت آنلاین باشد، داشتن فایل رزومه به اسم خودتون و در فرمت پی دی اف مهم ترین نکته هست.

زیر و بم شرکت های مورد علاقه تان را بررسی کنید.

یکی از نکاتی که کارجوها خیلی برای آن وقت نمی گذارند در حالی که تاثیر زیادی دارد، داشتن اطلاعات کامل و جامع از فعالیت های شرکت مدنظرشان است. این موضوع تاثیر زیادی خصوصا در جلسات مصاحبه و گفتگو با کارفرمایان دارد. بنابراین حتما در مورد شرکت های مد نظرتان سرچ کنید.

در روز برگزاری نمایشگاه کار چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

لباس مناسب بپوشید.

چه در یک مصاحبه شغلی معمولی بخواهید شرکت کنید و چه نمایشگاه کار بهتر است یک لباس مناسب بپوشید. افراد اول از همه با ظاهر شما مواجه می شوند و ممکن است بر این اساس در مورد شما قضاوت هایی داشته باشند. نیاز به داشتن تیپ خاصی نیست بلکه پوشیدن یک لباس رسمی و عرف فضاهای کاری به شکلی مرتب کفایت می کند.

اگر شرکت مورد علاقه شما فرصت شغلی ندارد، باز هم به آن ها سری بزنید

ممکن است شرکت مدنظر شما در نمایشگاه کار نیازی به نیرویی با ویژگی های شما نداشته باشد اما به این معنی نیست که تا ابد آن شرکت به فردی مثل شما نیاز ندارد. شما می توانید با کارشناس جذب و استخدام آن شرکت گفتگو کنید و حتی رزومه خودتان را برای او ارسال کنید. توجه کنید که کارشناسان جذب و استخدام شرکت های مختلف با هم دیگر ارتباط دارند ممکن است کارشناس شرکت x رزومه شما را برای کارشناس شرکت y بفرستد.

مشاهده بیشتر

دانشکار را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

لوگو ساماندهی دانشکار-SAMANDEHI
لوگو نماد اعتماد دانشکار-ENAMAD
دارای مجوز رسمی کاریابی الکترونیکی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی
دانشکار توسط سرویس‌های ابری هم‌روش پشتیبانی می‌شود.
© ۱۴۰۳ تمام حقوق و محتویات این سایت متعلق به شرکت میزان بنیان
دانشکار
می‌باشد.