تست‌ HOLLAND

تست رغبت‌سنجی شغلی هالند

HOLLAND

تعداد افرادی که تست‌ را انجام داده‌اند.

درباره تست
تست هالند یکی از محبوب‌ترین تست‌های تیپ‌شناسی برای انتخاب ‌رشته تحصیلی و شغل آینده محسوب می‌شود و بدلیل سادگی و کاربردی بودن، برای طیف وسیعی از افراد و سنین مختلف قابل اجراست. ما با انجام تست هالند، با تیپ شغلی خود آشنا شده و متوجه می‌شویم که با حضور در چه مشاغل و محیط‌های کاری، احساس خوشایندتری داریم و با انتخاب آن‌ها موفق‌تر خواهیم بود.
با توجه به این‌که تست هالند افراد را در تیپ‌های مختلف دسته‌بندی می‌کند، آن را یک تست تیپ‌شناسی می‌نامند. این تست که هم به جنبه‌های روان‌شناختی (پیش بینی رفتارها) و هم جامعه‌شناختی (ویژگی‌های محیط) توجه دارد، توسط روانشناسی به نام جان هالند در دهه ۱۹۷۰ ساخته‌شده است. جان هالند معتقد بود که مردم بهترین عملکرد خود را در مشاغلی نشان می‌دهند که با ترجیحات و علاقه‌مندی‌هایشان مطابقت داشته‌باشد.

در فیلم زیر با 6 نوع دسته‌بندی شخصیتی که در تست هالند وجود دارد بیش‌تر آشنا می‌شویم:

در مدل هالند شش نوع تیپ شخصیتی وجود دارد:

جستجوگر و تحلیل‌گر

جستجوگر و تحلیل‌گر

مدیر و جسور

مدیر و جسور

قائده‌مند و قراردادی

قائده‌مند و قراردادی

عمل‌گرا

عمل‌گرا

اجتماعی

اجتماعی

هنری

هنری

پس از انجام تست، هر فرد در هر یک از این تیپ‌ها امتیازی کسب می‌کند. برای تحلیل تست، سه تیپ شخصیتی که بیشترین امتیاز را به خود اختصاص داده است، ملاک قرار می‌گیرد.
مشاوران در بسیاری از کشورها از جمله ایران برای انتخاب‌های تاثیرگذار رشته تحصیلی و شغلی، از این تست استفاده می‌کنند.
روانشناسان معروفی هستند که در گزارشی عنوان کرده‌اند که دسته‌بندی‌ها، نتایج و تفسیر تست هالند از اعتبار کافی برخوردار بوده و به دیگر مشاوران توصیه کرده‌اند که از این تست برای هدایت دانش‌آموزان، دانشجویان و کارجویان استفاده نمایند.
Pascarella
Terenzini
Spokane
Meir
Catalano
Tsabari
Tziner
Feldman
برای مشاهده جدید‌ترین فرصت‌های شغلی ثبت شده در سایت دانشکار کلیک کنید.
iconicon

نظرات کارجویان

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد شود.