نمایشگاه کار

نمایشگاه‌ کار فرصتی ویژه برای دانشگاه‌‌ها و دانشجویان


چرا نمایشگاه کار؟

با بررسی دانشگاه‌های تراز اول دنیا می‌توان به این نتیجه رسید که در طول یک سال تحصیلی، در این دانشگاه‌ها، بصورت فصلی و یا ترمی و حتی بیش از این تعداد نمایشگاه‌های کار در آنها برگزار می‌گردد که در طول زمان، این نمایشگاه‌ها تخصصی‌تر شده و بخش‌های متنوعی به آنها اضافه‌شده‌اند.

***** برای ثبت نام نمایشگاه کار چه بعنوان کارجو و چه به عنوان کارفرما کلیک کنید *****

برای نمونه دانشگاه MIT که هرسال جز 5 دانشگاه برتر دنیا قرار می‌گیرد، برنامه‌ریزی دقیقی در این رابطه دارد، به‌طوریکه سالانه بیش از 10 نمایشگاه کار در این دانشگاه برگزار می‌شود که هر نمایشگاه نیز بصورت تخصصی برنامه‌ریزی شده‌است.

در رابطه با نمایشگاه‌‌های کار دانشگاه MIT بیش‌تر بدانید.

توجه ویژه این دانشگاه‌ها به نمایشگاه کار و از طرفی، استقبال کارفرمایان برای حضور در نمایشگاه کار، نشان‌ دهنده‌ی کارایی و بازدهی بالای آن است که در این بستر هم دانشگاه و هم صنعت به نتایج قابل قبولی رسیده‌اند و بصورت همه جانبه در حال حمایت از آن برای برگزاری هر چه بهتر آن در طول سال هستند.

 

چرا نمایشگاه کار می‌تواند فرصتی بی‌نظیر برای دانشگاه‌ها باشد؟

  • در نمایشگاه‌ کار با توجه به حضور شرکت‌های بزرگ صنعتی و خدماتی، امکان ایجاد قراردادهایی بین دانشگاه و صنایع وجود دارد. این قراردادها با موضوعیت ارتباط هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه برای حل مسائل و چالش‌های موجود در صنایع ایجاد می‌گردد. این قراردادها می‌تواند پیش‌زمینه بسیاری از پیشرفت‌های علمی و اقتصادی برای دانشگاهیان و صنایع باشد. از مزایای این ارتباط، اساتید و دانشجویان می‌توانند از دانش خود بصورت کاربردی‌تر استفاده کنند و هم صنایع می‎توانند مشکلات خود را حل کرده و بهره‌وری خود را افزایش دهند.
نمایشگاه کار؟
  • با حضور کارفرمایان در دانشگاه‌ها این امکان برای دانشجویان فراهم می‌شود که اولاً بتوانند با ارتباط مستقیم و بدون واسطه با کارفرمایان از تجربیات آن‌ها و مسیر پر فراز و نشیبی که برای رسیدن به این مرحله طی کرده‌اند، استفاده کنند و ثانیاً می‌توانند از این ارتباط، برای ورود به شرکت‌ها با عنوان کارآموزی یا استخدام بهره ببرند.
    بسیاری از دانشجویان و کارجویان این گلایه را دارند که اگر کارفرمایان، ما را به مصاحبه دعوت کنند، ما این توانایی را داریم که خود را در جلسه مصاحبه به آن‌ها اثبات کنیم. در واقع نمایشگاه کار فرصت انجام هزاران جلسه مصاحبه را فراهم می‌کند.

در مصاحبه های شغلی چه سوالاتی مطرح می‌شود؟

مصاحبه در نمایشگاه کار
  • مزیت دیگری که برای دانشگاه‌های مجری برگزاری نمایشگاه کار وجود دارد، ورود بسیاری از دانشجویان سایر دانشگاه‌ها و رسانه‌ای شدنش است که می‌تواند باعث تمایز دانشگاه مجری با دیگر دانشگاه‌ها شود.

در بین دانشگاه‌های برگزار کننده نمایشگاه کار، دانشگاه علم و صنعت از جمله دانشگاه‌هایی است که این نمایشگاه را هر ساله تحت عنوان جشنواره کار ایران برگزار می‌کند که افتخار اجرای این جشنواره بر عهده تیم دانشکار می‌باشد. در جشنواره کار دانشگاه علم و صنعت ایران، سعی بر این است که علاوه بر مزایای همه نمایشگاه‌های کار دنیا، بخش‌های متنوع و کاربردی‌تری اضافه گردد.

گزارشی از این جشنواره را می‌توانید در این کلیپ مشاهده کنید.

برای آگاهی بیشتر نسبت به جزئیات نمایشگاه کار دانشگاه علم و صنعت ایران بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

به خبرنامه دانشکار بپیوند!

اگر می‌خوای از جدیدترین مطالب حوزه‌های مختلف کاری، دوره‌های جدید، وبینارهای رایگان و ... زودتر از همه باخبر بشی، اطلاعات خودت رو ثبت کن تا عضو خبرنامه دانشکار بشی.