خانه

چگونه یک آگهی استخدام استاندارد بنویسیم؟

مدیران سازمان‌ها در بازه‌های مختلفی نیاز به جذب نیرو انسانی جدید دارند. بعد از مشخص شدن نیازمندی سازمان، اولین کاری که یک مدیر ارشد یا مدیرمنایع انسانی برای جذب نیروی جدید باید انجام دهد، آماده کردن یک آگهی شغلی مناسب است. به همان اندازه که انتشار آگهی و دیده شدن آگهی توسط کارجویان اهمیت دارد، نحوه نوشتن جذاب و دقیق آگهی و محتوای آن نیز مهم است. بسیاری از کارفرمایان هزینه زیادی برای دیده شدن آگهی صرف می‌کنند اما آگهی آن‌ها استاندارد نیست. بنابراین از نتیجه به دست آمده رضایت ندارند. در این مقاله می‌خواهیم نکات مهمی را درباره‌ی نحوه نوشتن یک آگهی استخدام استاندارد بیاموزیم.

ادامه مطلب

همه چیز درباره شغل حسابداری

حسابداری از رشته های پرطرفدار دانشگاهی و دارای بازار کار مناسب و حداکثری در ایران و جهان است.
پیش بینی‌ها نشان می‌دهد میزان استخدام حسابداران در آمریکا بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، حداقل ۱۶٪ رشد خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای مشاغل دیگر ۱۴٪ می باشد.
در بازه زمانی ۵ سال گذشته در استرالیا، میزان استخدام حسابداران در مقایسه با رشد میزان استخدام بقیه مشاغل، ۶٫۹٪ رشد بیشتری داشته است.
این مقاله از سری مقالات بررسی مشاغل در دانشکار است و در آن به بررسی شغل حسابداری می‌پردازیم و به نیازها، مهارت‌ها، بایدها و نبایدهای حوزه حسابداری اشاره می‌کنیم.

ادامه مطلب

چگونه یک رزومه ویدویی حرفه‌ای بسازیم؟

بسیاری از کارجویان از این گلایه دارند که کارفرمایان به آن‌ها اجازه حضور در جلسات مصاحبه را نمی‌دهند و رزومه‌ی آن‌ها را به سرعت رد می‌کنند. آن‌ها ادعا دارند اگر فرصت کوتاهی به آن‌ها به صورت حضوری داده شود می‌توانند نظر کارفرمایان را جلب کنند. رزومه ویدویی یک امکان ویژه است که می‌تواند فرصت بیش‌تری در اختیار کارجویان قرار دهد و در واقع بخشی از یک مصاحبه شغلی را شبیه‌سازی نماید. البته رزومه ویدیوئی در عین اینکه می‌تواند عامل دعوت ما به مصاحبه حضوری گردد، در صورت عدم توجه به بعضی نکات مهم، می‌تواند نام ما را از لیست دعوت به مصاحبه خط بزند. در این پست می‌خواهیم بیش‌تر در رابطه نحوه ساخت یک رزومه ویدویی حرفه‌ای بدانیم.

ادامه مطلب

چگونه در دورکاری موفق باشیم؟

طبق آمار GlobalWorkplaceAnalytics تا پایان سال ۲۰۱۹، تقریباً یک چهارم نیروی کار آمریکا به صورت دورکاری مشغول به کار هستند و تعداد نیروهای دورکار (بدون احتساب افراد خود اشتغال) از سال ۲۰۰۵ تا به امروز بیش از ۱۰۰٪ افزایش یافته است.
این آمار نشاندهنده‌ی این است که امروزه هر کارمند یا کارفرمایی باید اطلاعات کاملی در رابطه با دورکاری و مزایا و معایب آن داشته باشد. در این مقاله علاوه بر بررسی همه جانبه یک فرایند دورکاری، در تلاشیم با ارائه پیشنهادهایی کاربردی، بازدهی شما را در دورکاری افزایش دهیم و چند ابزار فوق‌العاده را به شما معرفی کنیم.

ادامه مطلب

کارآموزی در ۱۰ شرکت معتبر دنیا

کارآموزی هم برای سازمان‌ها و هم برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان یک فرصت بی‌نظیر است. بسیاری از شرکت‌های موفق دنیا در فصل‌های مختلف، برنامه‌ریزی دقیقی برای جذب و آموزش کارآموزان دارند و از این روش برای جذب و استخدام استعدادها استفاده می‌کنند. در این مقاله با این شرکت‌های معتبر و مدل کارآموزی آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب

همه آن چیزی که باید در مورد مصاحبه شغلی بدانیم

اولین برخورد، مهمترین و مؤثرترین برخورد است. مصاحبه شغلی، به عنوان اولین برخورد برای جذب در یک سازمان از اهمیت بسزایی برخوردار است. مسئولین استخدام در یک سازمان اغلب پس از دست دادن و گفتگوی ابتدایی می‌دانند که این فرد را انتخاب خواهند کرد یا نه؟ تنها ده دقیقه طول می‌کشد تا آنها پیشنهاد کاری یک جوینده کار را ارزیابی کنند و به نتیجه برسند. این زمان کوتاه به این معناست که مصاحبه دقیقا از همان لحظه ای که شما وارد می‌شوید شروع شده است، پس باید از همان ابتدا چهره‌ای مشتاق و با اعتماد به نفس داشته باشید. با ما همراه باشید تا نکات طلایی و ارزشمند یک مصاحبه شغلی را بیاموزیم.

ادامه مطلب
نمایشگاه کار-دانشگاه علم و صنعت

نمایشگاه کار ؛ قطب بهترین فرصت‌ها

براساس گزارش مرکز بینش دانشجویی راکونا، امروزه ۷۵ درصد از دانشجویان در رویدادهای شغلی و سایت‌های کاریابی به دنبال شغل هستند و ۲۰ درصد از آن‌ها نیز در وب‌سایت‌های سازمان‎‌های مختلف، به جستجوی موقعیت‌های شغلی می‌پردازند.

یکی از بهترین رویدادهای شغلی حال حاضر در دنیا، نمایشگاه کار است.

ادامه مطلب

چگونه بدون سابقه کاری، در شغل مورد علاقه خود استخدام شویم؟

آیا بدون داشتن سابقه کار شانسی برای استخدام داریم؟
آیا دانشگاه هم به ما برای داشتن سابقه کار کمکی می‌کند؟
از کجا باید شرکت‌هایی که بدون سابقه کاری استخدام می‌کنند، پیدا کنیم؟
اصلا بدون سابقه کاری چگونه روزمه بنویسیم؟

ادامه مطلب

تیپ شخصیتی افراد معروف ایرانی و خارجی

تست MBTI از شناخته شده ترین تست های شخصیت شناسی است. این آزمون نوع برقراری ارتباط با دیگران، ترجیحات شما در محل کار، تمایلات شما در گذراندن اوقات فراغت و نقاط قوت و ضعفتان را نشان می دهد. آزمون شخصیت شناسی مایرز-بریگز (Myers-Briggs Type Indicator) که به اختصار MBTI نامیده می‌شود، براساس ۴ بُعد اولیه شخصیت انسان، ۱۶ تیپ شخصیتی را برای انسان تعریف می‌کند.
با ما همراه باشید تا در مورد MBTI‌ بیشتر بدانید.

ادامه مطلب
9+