خانه

نکات طلایی و ارزشمند یک مصاحبه شغلی

اولین برخورد، مهمترین و مؤثرترین برخورد است. مصاحبه شغلی، به عنوان اولین برخورد برای جذب در یک سازمان از اهمیت بسزایی برخوردار است. مسئولین استخدام در یک سازمان اغلب پس از دست دادن و گفتگوی ابتدایی می‌دانند که این فرد را انتخاب خواهند کرد یا نه؟ تنها ده دقیقه طول می‌کشد تا آنها پیشنهاد کاری یک جوینده کار را ارزیابی کنند و به نتیجه برسند. این زمان کوتاه به این معناست که مصاحبه دقیقا از همان لحظه ای که شما وارد می‌شوید شروع شده است، پس باید از همان ابتدا باید چهره‌ای مشتاق و با اعتماد به نفس داشته باشید. با ما همراه باشید تا نکات طلایی و ارزشمند یک مصاحبه شغلی را بیاموزیم.

ادامه مطلب
نمایشگاه کار-دانشگاه علم و صنعت

نمایشگاه کار ؛ قطب بهترین فرصت‌ها

براساس گزارش مرکز بینش دانشجویی راکونا، امروزه ۷۵ درصد از دانشجویان در رویدادهای شغلی و سایت‌های کاریابی به دنبال شغل هستند و ۲۰ درصد از آن‌ها نیز در وب‌سایت‌های سازمان‎‌های مختلف، به جستجوی موقعیت‌های شغلی می‌پردازند.

یکی از بهترین رویدادهای شغلی حال حاضر در دنیا، نمایشگاه کار است.

ادامه مطلب

چگونه بدون سابقه کاری، در شغل مورد علاقه خود استخدام شویم؟

آیا بدون داشتن سابقه کار شانسی برای استخدام داریم؟
آیا دانشگاه هم به ما برای داشتن سابقه کار کمکی می‌کند؟
از کجا باید شرکت‌هایی که بدون سابقه کاری استخدام می‌کنند، پیدا کنیم؟
اصلا بدون سابقه کاری چگونه روزمه بنویسیم؟

ادامه مطلب

تیپ شخصیتی افراد معروف ایرانی و خارجی

تست MBTI از شناخته شده ترین تست های شخصیت شناسی است. این آزمون نوع برقراری ارتباط با دیگران، ترجیحات شما در محل کار، تمایلات شما در گذراندن اوقات فراغت و نقاط قوت و ضعفتان را نشان می دهد. آزمون شخصیت شناسی مایرز-بریگز (Myers-Briggs Type Indicator) که به اختصار MBTI نامیده می‌شود، براساس ۴ بُعد اولیه شخصیت انسان، ۱۶ تیپ شخصیتی را برای انسان تعریف می‌کند.
با ما همراه باشید تا در مورد MBTI‌ بیشتر بدانید.

ادامه مطلب
2+