تعریف کارآموزی با طعم دانشکار

نکته مهمی که باید قبل از هرچیز اشاره شود تعریف دانشکار از کارآموزی است. دانشکار دوره‌­ی کارآموزی را منحصر‌به واحد­های کارآموزی مرسوم دانشگاهی نمی‌­داند.

دانشکار معتقد است همه‌­ی دانشجویان قبل از شروع کار حرفه‌ای، نیازمند مرحله‌­ی گذاری برای خارج شدن از محیط دانشگاهی وآماده شدن برای ورود به محیط کار با شناخت ابعاد مختلف آن هستند. بنابراین همه‌ی دانشجویان اعم از کاردانی، کارشناسی، کارشناسی‌ارشد، دکتری و فارغ‌التحصیلان این دوره‌ها می­‌توانند مخاطب دانشکار باشند.

کارآموزهای دانشکاری با انگیزه، جدی و با پشتکار بالا هستند و فرقی بین کارآموزی و کار را نمی­‌بینند، چون می‌­دانند که اگر کارآموزی خوب انجام شود می‌تواند آینده­‌ی شغلی آن­‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

مدل ویژه دانشکار

مزیت‌های داشتن یک کارآموزی خوب برای کارجو

بسیاری از کارجویان برای ورود به شرکت‌ها با مشکل روبه‌رو هستند و با وجود توانمندی، خلاقیت و انگیزه بالا شرکت‌ها به آن‌ها اعتماد نمی‌کنند. کارآموزی و کارورزی امکان روبه­‌رویی با کارفرمای با سطح توقع پایین‌تر برای اثبات عملی مهارت‌ها، را به کارجو می‌دهد.

کارآموزی محلی است که کارجویان دانش تئوری خود را به صورت عملی اجرا و بر روی پروژه‌های واقعی صنعت پیاده کنند. صنعت امروز کشور داشتن مهارت را یکی از شروط اصلی به کارگیری کارجویان می‌داند درحالی‌که در دانشگاه مهارت آموزی واقعی اتفاق نمی‌افتد. کارآموزی محلی برای مهارت‌آموزی تخصصی است.

طبق آمار موسسه بین‌المللی nace افرادی که کارآموزی می‌گذرانند، احتمال استخدام آن‌ها 30 درصد افزایش می‌یابد و بعد از دانشگاه مدت زمان یافتن شغل نصف مدت زمانی است که سایر افرادی که سابقه کارآموزی ندارند، معمولا کار پیدا می‌کنند. از طرفی میزان اولین حقوقی دریافتی آن‌ها نیز به صورت میانگین 1.5 برابر سایر افراد است.

کارجو می‌تواند با کارآموزی در فضای واقعی، تفاوت‌های میان فضای دانشگاهی و صنعت را ملموس‌تر احساس نماید و در مورد علایق خود به رشته و مدل‌های کاری در شرکت‌ها اعتماد حاصل کند.

در محیط شرکت با پروژه‌ها و مسائلی رو به رو می‌شویم که نیاز حال حاضر آن صنعت است، بنابراین علاوه برافزایش سطح مهارت تخصصی در مسیر حل این مسائل، قدرت حل مسئله، اعتماد به نفس و خلاقیت کارجویان نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و ارتقا می‌یابد.

یکی از مهم‌ترین فواید کارآموزی غنیمت شمردن ارتباطاتی است که در آن به دست می‌آید. در محیط شرکت، افراد با تجربه زیادی در زمینه‌های تخصصی کاراموزان و سایر زمینه‌ها وجود دارد که شاید به این سادگی در محیط‌های دیگر قابل دسترسی نباشند.

انواع مدل‌های دانشکار

برای دانشجویان ترم‌های پایین­‌تر دانشگاه که تجربه تئوری ونظری چندانی ندارند.
عمدتا در شرکت‌های بزرگ و صنعتی
برای پیداکردن دید از صنایع، آموزش برخی مهارت‌های تخصصی اولیه اما لازم در رشته‌ی خود، سنجش میزان علاقه‌مندیشان به مدل کاری شرکت‌ها، افزایش ارتباطات در محیط شرکت برای کارآموزی‌ها و پروژه‌های آینده

برای فارغ‌التحصیلان، دانشجویان کارشناسی که ترم‌های آخر تحصیلشان است یا دانشجویان ارشد و دکتری که به دنبال کسب تجربه و سپس استخدام هستند.
غالبا برای شرکت‌های کوچک و متوسط درحال رشد
به منظور آشنایی با محیط کاری و آموزش مهارت­‌های متناسب با نیازهای شرکت‌ها و حاصل شدن شناخت دو طرفه قبل از شروع کار رسمی

برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقاطع مختلف تحصیلی که رزومه قوی‌تر و تجربیات بیش‌تری دارند و از همان ابتدا می‌توانند نظر کارفرما را برای استخدام جلب نمایند.

دانشکاری‌های دیروز

Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%

صحبت‌های آقای حاجیان یکی از شرکت‌کنندگان دوره‌ی دوم دانشکار
کارآموزی و استخدام در شرکت ایلیا

Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%

صحبت‌های خانم میناپور یکی از شرکت‌کنندگان دوره‌ی دوم دانشکار
کارآموزی و استخدام در شرکت اسپادانا

aparat-آپارات

ویدیو‌های بیشتر در آپارات

دارای مجوز رسمی کاریابی الکترونیکی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت میزان بنیان دانشکار است.

تلگراماینستاگرامبلهایمیلموبایلتلفن